Back

Bieżące doradztwo podatkowe to jedna z najważniejszych usług oferowanych przez kancelarie podatkowe. Polega ona na świadczeniu kompleksowej pomocy w zakresie bieżącej obsługi podatkowej klientów, tak aby mogli skutecznie i zgodnie z prawem zarządzać swoimi sprawami.

Korzystanie z usług doradcy podatkowego oznacza przy tym wszystkie gwarancje, stojące za kwalifikowanym w stosunku do zwykłych usług księgowych charakterem tego zawodu – ubezpieczenie OC obejmujące także doradztwo (a nie tylko usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych), możliwość zawodowego reprezentowania w toku kontroli podatkowej oraz postępowaniach podatkowych, możliwość rezprezentowania przed sądami administracyjnymi.

Kancelaria oferuje swoim klientom szeroki zakres usług związanych z rozwiązywaniem bieżących problemów podatkowych. W skład tych usług wchodzi między innymi:

  1. Prowadzenie ewidencji podatkowej – pomagamy klientom w prowadzeniu ewidencji podatkowej, w tym m.in. ksiąg rachunkowych, rejestrów sprzedaży, czy też ewidencji VAT.
  2. Obsługa podatkowa – pomagamy klientom w prowadzeniu rozliczeń podatkowych oraz w przygotowaniu deklaracji podatkowych. W ramach obsługi podatkowej kancelaria zapewnia także pomoc w zakresie wyjaśnienia przepisów podatkowych oraz rozwiązywania ewentualnych problemów związanych z ich interpretacją. W obszarach wymagających zabezpieczenia, przygotowujemy wnioski o wydanie indywidualnej interpretacji indywidualnej oraz reprezentujemy Klienta w tych postępowaniach.
  3. Planowanie podatkowe – pomagamy Klientom w wyborze optymalnej struktury biznesowej, a także w przeprowadzeniu analizy podatkowej, w celu zidentyfikowania możliwości redukcji kosztów podatkowych.
  4. Kontrola podatkowa – zapewniamy Klientom pomoc w zakresie przygotowania się do kontroli podatkowej oraz w trakcie samej kontroli. Pomagamy także w rozwiązywaniu ewentualnych problemów wynikających z kontroli podatkowej, jak również przenosimy spór na etap sądowoadministracyjny, reprezentując podatnika przed sądem.
  5. Doradztwo w zakresie ulg i odliczeń podatkowych – Kancelaria pomaga klientom w korzystaniu z różnego rodzaju ulg i odliczeń podatkowych, dzięki czemu mogą zminimalizować swoje obciążenia podatkowe.

Bieżące doradztwo podatkowe to usługa, która pozwala przedsiębiorcom i inwestorom skupić się na swojej działalności, nie martwiąc się o problemy związane z podatkami. Dzięki świadczonej przez kancelarie pomocy, klienci są w stanie w pełni wykorzystać swoje możliwości i osiągać maksymalne zyski przy minimalnych kosztach podatkowych.

Open chat
Skontaktuj się z nami już teraz!
Dzień dobry,

w czym możemy Państwu pomóc?