Back

Na co dzień zajmujemy się TaxTechnology – wiemy, jak wygląda sektor IT od wewnątrz oraz z własnego doświadczenia.

Partner generalny kancelarii, mec. Artur Tim, zdobywał doświadczenie m.in. jako Data Scientist w Departamencie Data Science i Data Analytics w Centrum Badań i Innowacji BMW w Monachium (samemu będąc członkiem scrum-a) czy jako Senior Tax Manager, Business Owner dla Automatyzacji VAT w ponad 40 krajach (nadzorując zarówno informatyczne zespołu z zakresu data science, financial services, jak również zespół podatkowy i ściśle współpracując z zespołem prawnym).

Rozumiemy Państwa problemy i nie tylko doradzaliśmy podmiotom z branży IT, ale również sami staliśmy przed tymi samymi wyzwaniami we własnych projektach z zakresu TaxTechnology.

Posiadamy ekspertyzę niezbędną, by skutecznie i szybko pomóc Państwu m.in. w zakresie:

  • Opracowywanie polityk RODO (współpraca m.in. z inspektorami danych osobowych certyfikowanymi przez TÜV),
  • Doradztwo w zakresie zgodności z prawem zbierania danych oraz trenowania modeli AI,
  • Doboru optymalnej podatkowo struktury działalności, wniosków o wydanie interpretacji indywidualne oraz klasyfikacje statystyczne, prowadzenia księgowości odpowiadającej potrzebom sektora IT,
  • Analizy Państwa rozliczeń z zagranicznymi kontrahentami pod kątem podatku u źródła,
  • Reprezentowania Państwa w toku kontroli podatkowej oraz postępowania przed sądami administracyjnymi z uwzględnieniem specyfiki branży IT,
  • Doradztwa w zakresie rezydencji podatkowej cyfrowych nomadów – w tym mobilnych członków zarządu, pod kątem zagrożeń podatkowych dla spółki,
  • Rozpoznanie ryzyk podatkowo-składkowych oraz stworzenie procedur mających zapobiegać ryzykom związanym z workation czy stałej pracy zdalnej z terenu innej jurysdykcji podatkowej.

Z powyższych zagadnień oferujemy również warsztaty, które mają na celu rozpoznanie procesów podatkowo-prawnych w Państwa przedsiębiorstwie oraz wypracowanie optymalnych procedur na przyszłość. Chętnie poprowadzimy takie warsztaty online bądź w Państwa przedsiębiorstwie.

Zachęcamy Państwa do kontaktu poprzez wysłanie wiadomości na adres info@taxtechadvisory.pl bądź poprzez skorzystanie z formularza kontaktowego. Jesteśmy osiągalni w Monachium, online oraz wkrótce w biurze w Łodzi.

Open chat
Skontaktuj się z nami już teraz!
Dzień dobry,

w czym możemy Państwu pomóc?