Back

Poznaj nasz zespół

Artur Tim, LL.M. Eur. (LMU)

  • Partner ds. polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, restrukturyzacji i upadłości,

  • Założyciel i partner generalny kancelarii,

  • polski doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny, niemiecki prawnik gospodarczy,

  • tłumacz przysięgły języka niemieckiego nr TP/61/23

  • doktorant Uniwersytetu St. Gallen w Szwajcarii w zakresie prawa szwajcarskiego, międzynarodowego prawa podatkowego oraz technologii podatkowej

Prawnik gospodarczy (PL & DE), wpisany na listę prawników zagranicznych prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Monachium jako prawnik w zakresie polskiego prawa (bez ograniczeń co do zakresu pomocy).

Polski doradca podatkowy (nr 13113), polski licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (dawniej: licencja syndyka, nr 1227), polski agent celny, tłumacz przysięgły języka niemieckiego nr TP/61/23.

Niemiecki licencjonowany agent nieruchomości, licencja IHK Monachium.

Jako polski doradca podatkowy doradzał w setkach przypadków związanych z sprzedażą i wynajmem nieruchomości w Polsce oraz w ponad tysiacu spraw z aspektem międzynarodowym. Jest autorem ponad 80 publikacji i badaczem, prelegentem na ponad 30 konferencjach naukowych na całym świecie (w tym jako Summer Fellow na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, D.C., w USA). Prowadził badania na całym świecie, w tym m.in. odbył ponad roczny staż naukowy w Instytucie Maxa Plancka dla Prawa Podatkowego i Finansów Publicznych w Monachium.

Aktualnie związany z ośrodkiem naukowym w St. Gallen w Szwajcarii, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską na pograniczu międzynarodowego prawa podatkowego, prawa szwajcarskiego oraz technologii podatkowej.

Od ponad 9 lat mec. Tim wspiera klientów w skomplikowanych kwestiach podatkowych i prawnych – w tym od 6 lat jako licencjonowany polski doradca podatkowy i od 5 lat jako doradca restrukturyzacyjny.

Rising Star 2022 (Wolters Kluwer) – jeden z 10 najlepszych prawników w Polsce według Wolters Kluwer, Naczelnej Rady Adwokackiej, Polskiej Izby Radców Prawnych, Izby Komorniczej, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i różnych organizacji prawniczych.

Jako naukowiec mec. Tim jest także Tax Data Scientist – z doświadczeniem w dziale Data Science i Data Analytics w Centrum Badań i Innowacji BMW w Monachium. Naukę wykorzystuje także w praktyce – do skalowalnego i nowoczesnego doradztwa podatkowego, także w zakresie systemów ERP.

Mec. Tim był także zaangażowany w pracę izby doradców podatkowych w Polsce – jako członek zarządu Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Oddział w Łodzi, kadencja 2018/2022, oraz jako wiceprezes Rady Funduszu Restrukturyzacyjnego Izby doradców podatkowych, Warszawa, kadencja 2018/2022.

Autor publikacji cytowanych przez sądy, ustawodawcę (projekt ustawy wprowadzającej opodatkowanie CIT spółek komandytowych, cytowana publikacja dotyczyła możliwości optymalizacji międzynarodowej z wykorzystaniem polskich spółek osobowych) oraz doświadczony szkoleniowiec (w tym szkolenia dla prawie 200 urzędników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej – uznany za najlepszego szkoleniowca trójstopniowej edycji).

Adrian Bogusławski

  • Partner. Rynek nieruchomości.

Polski prawnik, menedżer i doktorant. Posiada niemal 20-letnie doświadczenie w inwestycjach nieruchomościowych na polskim rynku oraz ponad 10-letnie doświadczenie w zamówieniach publicznych i dotacjach. Jest autorem i współautorem wielu artykułów i książek.

Open chat
Skontaktuj się z nami już teraz!
Dzień dobry,

w czym możemy Państwu pomóc?